1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Prośba o pomoc Joomla 3.x - logowanie do panelu nie działa.

Dyskusja w 'WordPress, Joomla!, PHP, HTML, CSS' rozpoczęta przez użytkownika jedrus, 30 Październik 2023.

  1. jedrus

    jedrus Bystrzak

    Wiadomości:
    60
    Docenione treści:
    11
    Witam, dawno mnie TU nie było ale cos zaczyna mi się sypać i jestem. Otóż, po wpisaniu w przeglądarce po nazwie jakasmojastrona.pl/administrator/index.php po ułamku sekundy "spada" możliwośc logowania i zostaję na www. Co się mogło stać bo nie mam dostępu do panelu. Kilka dni biegam po forach i nie znalazłem lekarstwa. Wysłałem problem do P. Grzegorza z Home ale już prawie tydzień ciiiiiiiiiiisza :-(
     
    Ostatnia modyfikacja: 30 Październik 2023
  2. machum93

    machum93 Znawca

    Wiadomości:
    225
    Docenione treści:
    28
    Coś mówi więcej tryb debugowania Joomla?
     
  3. jedrus

    jedrus Bystrzak

    Wiadomości:
    60
    Docenione treści:
    11
    Już wiem że to skutek blokowania IP ale jak i gdzie dopisać IP bota nie wiem jeszcze. Podobno mam jakąś aplikację powodująca to ale nie wiem jak ją ustalić. Radzę sobie tak, że kilka razy na godzinę dostaję e-maila, w nim kopiuję link z prawidłową nazwą admina czyli mnie, wpisuję do przeglądarki i dostaję link z dostępem do panelu. Trochę to upierdliwe ale właśnie skończyłem i udostępniłem gazetę do sieci. No i po odpoczynku muszę coś wyłaczyć coby mi boty nie słały poczty w ilości kilka na godzinę.
     
  4. jedrus

    jedrus Bystrzak

    Wiadomości:
    60
    Docenione treści:
    11
    Na stronie home znalazłem przykładowy wpis w .htaccess blokujący upierdliwe IP botów które -jak pisałem- wysyłają 6-7 postów na godzinę. Na razie loguję się do panelu i wygląda wszystko na OK ale czy to dobra metoda?
     
    machum93 lubi to.
  5. machum93

    machum93 Znawca

    Wiadomości:
    225
    Docenione treści:
    28
    .htaccess powinien być najlepszy masz jeszcze możliwość w pliku robots ale nie zawsze jest on respektowany.
    W przypadku jak masz duży serwis może warto wdrożyć cloudflare on tam mają mechanizm do takich sytuacji.
     

Poleć forum znajomym